13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Friss topikok

• turibogyo: Kérem szépen! Örülünk, hogy a Tekergő Étterem és Motel lett az egyik szponzor! Ha a csapatom jól j... (2010.08.30. 18:23) Tárgyalások, szponzorok, új mez
  • Dew-C: Jól van coach igyekszek bizonyítani , hogy védekezésben stabilabb legyek ;) (2010.08.26. 21:24) Új rovat: "Majd a Szepi megmondja"
  • FUNBELa: Köszönöm szépen ezt a megtisztelő címet. Szeretném megköszönni a családomnak, a barátnőmnek, a csa... (2010.07.23. 14:18) Az év játékosa!
  • Dew-C: Nehogy jovore az en nevem is a lista elejen legyen a goloknal :D (2010.07.20. 16:18) ELTE Universitas 2010
  • Dew-C: Egy javitast kernek, Andris neve a cikk elejen koszi :) (2010.07.20. 16:17) Horváth Gergő

Linkblog

Tökéletes erőfelmérő

2010.08.26. 13:50 tfsl

Mint azt már tegnap este írtuk megkezdődött a 2010-es tavaszi bajnokság előszezonja. A torna és edzőmeccsek nélküli, nyaralással de némi sportal eltöltött közel 2 hónap után újra mezt húzott a TFSL csapata, az idén immár megalakulásának 8évét ünneplő LBKSE (Fehérvár A/1-es) osztályú csapat ellen.

A mérkőzés este 9 órakor kezdődött a villanyfényes Köfém Sporttelepen ahol közel 20 kiváncsiskodó barát, barátnő tekintette meg a csapatokat. A TFSL csapata a szokásos rózsaszín szerelésben de szokatlan kezdővel lépett pályára, hiszen Csuka Krisztián elösször játszott a csapat színeiben, mellette kapuban Pap és mezőnyben Halmos, Balogh T., Loncsár valamint Horváth kezdhetett. A játék első 10 percében a csapat kicsit visszafogottan játszott, nem sok helyzetet sikerült kialakítani az összeszokottabb LBK-sok ellen. Mindösszesen a kétszer előretörő Balogh Tamásnak volt említésre méltó helyzetete labfaszerzések után de ezeket értékesíteni már nem volt képes. Ezek utána egy kontrát követően az LBK szerzett vezetést, ami szerencsére nem visszavette hanem feltüzelte a csapatot (1-0). Halmos sarkazását követően Pap a félpályáig vezette a labdát majd onnan egy jól irányzott lövést megeresztve egalizáltak a rózsaszínek (1-1). Igaz az ellenfél kapusának a bakija is kellett de akkor sem mindennapi dolog ez a focipályákon. Pap gólja után Horváth-Loncsár összjáték után Loncsár András lőte ki a kapu sarkát amire a "portás" még csak mozdulni sem tudott (1-2)! A kapusnak nem volt sok pihenője hiszen Loncsár gólja után Csuka szögletét Balogh Gábor lőte a kapusba így nem sikerült meglőgni két góllal.

A mézkőzés további részében kiegyensúlyozott játékot láthattak a nézők, a TFSL felvette a versenyt az elsőligás csapat ellen. Igaz két kontra után sajnos újra a hazaiak kezébe került a vezetés (3-2) de Csuka labdaszerzését követően első meccsén ő is felírta nevét a gólszezők közé (3-3). Sajnos sokáig nem tudott örülni a csapat hiszen pár perccel késöbb már a saját hálónkból szedhettük ki a labdát (4-3).

A TFSL nagyon nyomott és ennek meg is lett az eredménye körülbelül az 50. percben a csapat jól jártatta a labdát majd a középpályáról jól tálaltak a higgadt Horváth elé aki nem hibázott és újra egalizált (4-4). A meccs utolsó azaz 60. percében már nem voltak képesek koncentrálni a pályán lévő fiúk és így az LBK gárdája beállította az 5-4 es végeredményt.

A vereség ellenére a csapat tisztessen helytállt és teljes mértékben elégedettek lehetünk a mutatott játékkal. Azokat a holtidőket amikor nem vagyunk képesek koncentrálni és a védekezés szétesik a minimálisra kell csökkentetni és nem lehet semmi probléma a következő szezonban. Az ellenfél csapatkapitánya szerint idézem: "A mutatott játékkal kétség nélkül az első osztályban is megélnétek".